Опубліковано Залишити коментар

30 ГОЛОВНИХ СТИЛІВ ОДЯГУ: ПОВНИЙ ОГЛЯД, ОПИС

1. Класичний стиль

Основні характеристики стилю – чіткі лінії, лаконічний дизайн, стриманий декор або його відсутність. Класичний стиль – зовсім необов’язково нудний, передбачуваний чи манірний: в актуальних колекціях одягу та аксесуарів для жінок – модернізовані силуети та нові колірні рішення. Константи стилю – бездоганне виконання та висока якість матеріалів. Вибір для офісу, важливих зустрічей та формальних заходів.

2. Жіночий стиль

Силует “пісочний годинник”, плісування, повітряні форми та напівпрозорі вставки: найромантичніший стиль супроводжує дівчат на побаченнях та урочистостях. Сучасні способи адаптувати популярний напрямок до повсякденного життя і холодного сезону – вибирати одяг у темній палітрі і врівноважувати тканини, що летять, більш щільними, поєднуючи струменева шовкова спідниця з об’ємним светром, а ніжна сукня міні – з елегантним пальто-халатом. Основні правила – підкреслювати талію і відкривати щиколотки.

3. Арт-деко

Драпірування, блискітки, волани, достаток декоративних елементів, оксамит, хутра, мереживо, сіяючі нитки, стеклярус і не тільки: ви легко дізнаєтеся стиль, якщо дивилися популярний фільм “Великий Гетсбі”. Часи джазової лихоманки і шалених вечірніх раутів канули в лету, але жінки, як і раніше, обирають вечірній одяг у помпезному та блискучому стилі арт-деко.

4. Анімалізм

Звірячі елементи в одязі – ризикований, але виправданий спосіб привернути увагу та створити ультрамодну цибулю. Щоб образ виглядав стильним, а не зухвалим, анімалістичні принти, як і будь-які інші акцентні вставки, варто використовувати дозовано та щедро врівноважувати базою. Наприклад, комбінувати леопардовий джемпер із невибагливим чорним денімом, а міні-сукня – з литими шкіряними ботфортами.

5. Білизняний стиль

Ще один стиль в одязі, який потребує більш консервативного оточення. Річ у білизняному стилі – шовкова спідниця, сукня-комбінація або мереживний топ – в образі може бути тільки одна, інакше вбрання здасться піжамним і вульгарним. Щоб модну цибулю не сплутали зі справжньою жіночою нижньою білизною, довжина спідниці чи сукні має бути нижчою за коліно. Накиньте на плечі об’ємний светр, піджак або кардиган і доповніть стильними масивними черевиками.

6. Стиль «бебі-дол»

Якщо у вашому гардеробі є сукня А-силуету або спідниця-трапеція з високою талією, ви вже знайомі з грайливим дівочим стилем. Життєрадісні кольори, повітряні форми та велика кількість декору підходять для невимушених весняно-літніх образів. Не забудьте про туфлі Мері Джейн та акуратну маленьку сумку.

7. Стиль «кантрі»

Невимушеність та комфорт, природна палітра та натуральні тканини: дизайнери заявляють, що сільський стиль в одязі може бути жіночним та сучасним. Приклади кольорів – всі відтінки коричневого, бежевого, сірого, оливкового, білого, молочного; матеріалів – шкіра, замша, льон, сатин та трикотаж.

8. Східний стиль

Струменеві тканини, витончені орнаменти, хитромудрі розрізи, різноманіття вивірених деталей і стримана довжина: елементи східного стилю в одязі огортають образ таємничістю та елегантністю. Багатство відтінків і достаток принтів можна вводити в гардероб поступово, почавши з акуратного шовкового шарфу, благородного кімоно, повітряної блузи або туніки з ненав’язливим візерунком.

9. Вінтажний стиль

Напрямок складається з автентичного одягу минулих років та стилізованих елементів — наприклад, штучно зістареного взуття та сумок. Стиль інтегрує в собі посилання до культових віянь моди різних десятиліть і вимагає ретельної уваги до деталей. Його головні риси – традиційні принти (горошок, смужка, клітина), приглушена палітра, стильні ретро-силуети та переважно натуральні тканини.

10. Стиль «гаучо»

Стиль з незвичною назвою поєднує етнічні та ковбойські елементи. Одяг до нього відноситься відповідний: капелюхи, накидки, пончо, широкі ремені, козаки, туніки, шаровари та стильні кюлоти. Тут переважають шкіра та замша, зустрічаються пензлики та бахрома. Природна палітра (бежевий, оливковий, теракотовий), вільний крій, багатошарові рішення – відомі ознаки модного спрямування для сміливих дівчат.

11. Гранж Шкіра

Заклепки, металеві вставки, брутальні аксесуари та total black-луки – неодмінні атрибути ультрамодного гранжового стилю. Уніформа рокерів та мотоциклістів цілком підходить і дівчатам – пом’якшіть її жіночними матеріалами та спокусливою довжиною. Ми зібрали три готові образи, доповнивши сукні Patrizia Pepe стильним взуттям та верхнім одягом.

12. Міський шик

Якісний одяг простого крою, доповнений незвичайними аксесуарами, поєднання різних фактур, доречність та комфорт – ключові риси сучасного міського стилю. Він інтегрує популярні класичні принти та знайомі силуети: єдина умова – речі повинні бути виконані з дорогих матеріалів (вовна, натуральна бавовна, льон, кашемір) та ідеально вам підходити.

13. Стиль “препі”

Стиль, що виник в Америці в 50-х роках минулого століття, характеризував одяг студентів престижних коледжів, які готувалися до вступу в елітні вузи. Препі притаманні риси ділового стилю та smart casual. Вовняні мінні спідниці, жилети з твіду, хрусткі сорочки, плісовані сарафани, поло, блейзери в клітку, світшоти та кардигани – одяг у найкращих традиціях популярних фільмів про американських підлітків.

14. Авангардний стиль

Авангард – відступ від правил, пошук нового, експерименти та сміливі комбінації. Серед інших стилів одягу його виділяють нестандартні колірні рішення, яскраві аксесуари, хитромудрі силуети, асиметрія та складні фактури. Відпустіть уявлення про поєднання та тренди для жінок – довіряйте собі і вибирайте те, що хочеться вибрати.

15. Мінімалізм

За відсутності гучного декору та акцентних колірних рішень на перший план виходить чистота ліній та бездоганність крою. Мінімалістичний одяг — необов’язково аскетичний: стиль передбачає не відмову від повної речі шафи, а усвідомлений підхід до моди та власного вибору. Монохромна палітра, вільні силуети та витримана простота – основні характеристики ключового напрямку жіночої моди 2020 року.

16. Стиль Color blocks

Color blocks – колірні блоки в одязі. Напрямок, популярний 2020-го, передбачає стильову комбінацію кількох різних кольорів в одному образі — як правило, їх буває три чи чотири. Поєднання ретельно продумані та вивірені; одяг частіше вибирається лаконічний та однотонний, без принтів. Надихаємося streetstyle-прикладом, який подають найкмітливіші дівчата, і міксуємо сучасні кольорові ансамблі. Стилі одягу можуть змінюватися, але навичка підбирати вдалі поєднання залишиться і стане в нагоді.

17. Конструктивний стиль

Для цього стилю одягу характерні скульптурні форми, суворі лінії та чіткі силуети. Шви, крій та оздоблення підкреслюють структуру, конструкцію та геометричність вбрання, а також фігуру дівчини, яка його носить.

18. Стиль “футуризм”

Космічний і “сталевий” стиль, що набирає популярності, поєднує металеві відтінки, нестандартні форми і гіпертрофовані обсяги. Блискучі пуховики, об’ємні кросівки, сяючі сукні, що підкреслюють вигини — одяг, у якому не можна залишитися непоміченим.

19. Скандинавський стиль

По-північному затишний, лаконічний і розслаблений стиль ідеально підходить жінкам, які хочуть провести осінь і зиму в комфортному і добротному одязі. Надмірна і продумана простота ріднить скандинавський стиль одягу з уже розглянутим мінімалізмом і стилем oversize, про який поговоримо нижче.

20. Стиль “еко”

Стиль одягу для тих, хто веде здоровий спосіб життя та піклується про навколишнє середовище. Природна палітра і нескладний крій — найпоширеніші, але необов’язкові характеристики. Жіноче вбрання цілком може бути яскравим і барвистим — найголовніше, щоб тканини були натуральними, а процес виготовлення завдавав якомога меншої шкоди природі. Еко-стиль в одязі набирає популярності завдяки розвитку усвідомленого підходу до споживання та руху slow fashion. Наприклад, етичний бренд жіночого деніму Boyish слід принципам стійкої моди, прагнучи звести до мінімуму вплив виробництва на довкілля.

21. Стиль “oversize”

Ми вже помітили, що стилі одягу все частіше відбивають популярні прагнення до простоти та комфорту. В об’ємному одязі можна провести всю зиму та осінь – стильні oversize- светри, пальта та піджаки дозволяють створювати теплі багатошарові цибулі. Сучасний підхід до холодних російських реалій — придбати стильний ультралегкий жилет і одягати його під звичний верхній одяг.

22. Стиль сафарі

Деякі стилі одягу залишаються актуальними незалежно від року, сезону та модних трендів. Різноманітні моделі одягу в африканському стилі фігурували у літніх колекціях Dolce & Gabbana, Alberta Ferretti, Max Mara та інших відомих брендів. Всі відтінки бежевого, стильні накладні кишені та великі ґудзики – відомі елементи напряму. Крім одягу, придивіться до стильних аксесуарів у природних відтінках — сумок, ременях, капелюхів та шарфів.

23. Стиль бохо

Свобода творчості і самовираження, безтурботність і відмова від правил, орнаменти і візерунки, що запам’ятовуються, етнічні елементи — риси не старіючого бохо. Не варто зараховувати його до стилів одягу, актуальним лише влітку — в холоди волани та мережива змінюють светри великої в’язки, кисті та бахроми. Зібрали два стильні цибулі, що включають в себе характерне для бохо взуття та одяг.

24. Стиль комфорт

Світшоти, вовняні светри, кашемірові костюми, що зігрівають, і об’ємні кардигани: в холодні місяці хочеться вибирати ті стилі одягу, які допоможуть пережити зиму в затишку і комфорті. Тренди стилю 2020 виводять домашній та спортивний одяг за раніше існуючі рамки — у штанах та костюмах, які ми підібрали, можна гуляти парком, їздити за місто та займатися справами у місті.

25. Стиль “Lady Like”

Стиль з англійською назвою та наповненням: елегантні костюми, приталені сукні, спідниця-олівець, що закриває коліно, панчохи, капелюшки, рукавички та непомітні аксесуари – його основні складові. Одяг у дусі британської королеви дозволить урізноманітнити офісний дрес-код або скласти стильний та жіночний образ для вечірнього виходу до ресторану чи театру.

26. Стиль “New Look”

Основоположником жіночного та романтичного стилю одягу прийнято вважати Крістіана Діора. New Look, що повернувся до ідеального силуету “пісочний годинник” – один з найрозкішніших стилів усіх часів – став символом такого бажаного повернення до нормального життя після війни, закінчення періоду поневірянь і вимушеного аскетизму. Світлі тони, вивірені силуети, певна навмисність фасонів одягу та натхнення романтизмом 19 століття – основні риси створеного Діором стилю.

27. Готичний стиль

Деякі стилі одягу зобов’язані якщо не походженням, то популярністю у формуванні молодіжної субкультури — готичний напрямок можна віднести саме до таких. Воно характеризується домінуванням чорного кольору, драпіровок і великовагових форм. Аристократичність, вираз упадницьких настроїв та душевних поривів за допомогою одягу – ще одна риса готичного стилю.

28. Стиль мілітарі

Функціональні та практичні стилі одягу користуються популярністю незалежно від модних течій – військовий напрямок не здає позицій уже кілька десятиліть. Переважна більшість зеленого, бежевого, коричневого і хакі в палітрі, строгий крій і велика кількість кишень ріднять мілітарі зі стилем сафарі. Військовий одяг — необов’язково солдатська уніформа. Знайомство зі стилем можна почати з жилета з характерним принтом, парки, яка точно стане в нагоді в сезоні, або брутального двобортного пальта. Зверніть увагу на декоровану воланами парку Twinset – приклад поєднання зовсім не схожих стилів бохо та мілітарі в одязі.

29. Стиль денді

Денді-стиль виразно входить до числа найхаризматичніших напрямків. В основному він асоціюється з чоловічим одягом бездоганного крою та першокласної якості. Ми вже знаємо, що деякі стилі одягу – той же мілітарі – перейшли до нас зі світу чоловічої моди, наділивши жіночу характерними брутальними елементами. Фактурні піджаки, строгі сорочки, чепурні краватки та метелики, капелюхи, оксфорди та лофери: одяг денді в жіночій інтерпретації транслює впевненість, доглянутість та відданість особистим цінностям.

30. Гламур

Останніми роками до цього стилю одягу ставитися з зневагою, а назви з’явилася негативна конотація. Час епатажних гламурних образів з великою кількістю блискіток і навмисними прилеглими силуетами дійсно позаду, але окремі елементи стилю можуть внести в гардероб статусність та іронічність.

Посібник з вибору стилю

Стилі одягу – відносне поняття. У вашій шафі цілком можуть поєднуватися мінімалізм та арт-деко, сафарі та футуризм, готика та оверсайз – напрямків може бути стільки, скільки сторін своєї особистості ви хотіли б реалізувати за допомогою одягу. Одяг в цілому – це спосіб заявити про себе світу, і якщо сьогодні вам хочеться одягатися в лаконічний total black, а завтра – приміряти культовий силует “пісочний годинник”, ви цілком можете це зробити.

Разграничивая стили по формальным категориям, можно распределить их в несколько групп. Выбирая офисную одежду, присмотритесь к стилю преппи, классике и минимализму. Отправляясь в отпуск или семейную загородную поездку, подберите что-то в стиле сафари, эко или харизматичном гаучо; добавьте анимализм или элементы оверсайза. Городской шик, New Look и бохо подойдут для особенного вечера или романтической встречи. Сюда же отнесем скандинавский и женственный стили одежды. Арт-деко, авангард, конструктивизм, футуризм и колорблок утолят жажду экспериментов.

До якого стилю б ви не відносили більшість одягу у своїй шафі, є універсальний набір базових речей, які допоможуть переходити від одного напрямку до іншого і створювати різні за настроєм образи, задаючи тон правильно підібраними аксесуарами та взуттям. Джинси з ідеальною посадкою, щільна біла футболка, туфлі-човники з відповідною колодкою, стильне пальто і функціональна сумка – необхідний модний фундамент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *